ALTIVATE 6WG 100g Helm

Dostępność: brak towaru
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: HELM
Kod produktu: F708-14893

Opis

ALTIVATE 6WG jest to herbicyd w postaci granul do sporządzenia zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego, jesiennego i wiosennego zwalczania uciążliwych chwastów jednoliściennych w zbożach.

Stosowanie w uprawach : Pszenica ozima, pszenica jara, pszenżyto ozime, pszenżyto jare

Zwalczane chwasty: : miotła zbożowa, wyczyniec polny, owies głuchy, stokłosa bezostna, stokłosa żytnia, stokłosa płonna, życica wielokwiatowa, życica trwała, życica roczna.

Zawartość substancji aktywnej : mezosulfuron metylowy (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 60 g/kg (6%)

 

Altivate 6WG HERBICYD w postaci granul do sporządzenia zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego, jesiennego i wiosennego zwalczania uciążliwych chwastów jednoliściennych w zbożach.

Środek zawiera substancję czynną mezosulfuron metylowy który pobierany jest głównie poprzez liście chwastów, w sposób ograniczony przez korzenie.

Substancja czynna wykazuje działanie w pełni układowe, pobrana przez części nadziemne chwastów przemieszcza się w roślinach powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju a w konsekwencji ich zamieranie. Chwasty wrażliwe przestają rosnąć prawie natychmiast po aplikacji herbicydu.

Całkowite zamieranie roślin następuje w ciągu 4-6 tygodni od zabiegu. Sejfner (mefenpyr dietylu) zawarty w środku powoduje szybki rozkład substancji czynnej w roślinie uprawnej, podczas gdy rozkład tej substancji w chwastach przebiega dużo wolniej. 


 Chwasty wrażliwe: miotła zbożowa, wyczyniec polny, owies głuchy, stokłosa bezostna, stokłosa żytnia, stokłosa płonna, życica wielokwiatowa, życica trwała, życica roczna.

 

Dane techniczne

Zastosowanie pszenica ozima

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl