Butisan Star 416 SC 5l

Dostępność: brak towaru
Cena: 715,00 zł 715.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BASF
Kod produktu: FD17-404C8

Opis

Butisan Star 416 SC 5L

Pełne bezpieczeństwo dla rzepaku

Butisan® Star jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań herbicydowej ochrony rzepaku ozimego. Zarówno w kontekście roślin rzepaku ozimego, jak i roślin uprawianych następczo. Środek zastosowany w którymkolwiek z rekomendowanych terminów stosowania, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w etykiecie rejestracyjnej, jest w pełni selektywny w odniesieniu do rośliny uprawnej. Podobnie w przypadku roślin uprawianych następczo. Substancje zawarte w Butisan® Star rozkładają się w okresie wegetacji, nie stwarzając zagrożenia.

Skuteczność dwóch substancji czynnych

Butisan® Star jest produktem opartym na dwóch substancjach czynnych: metazachlor i chinomerak. Substancje te pobierane są poprzez część podliścieniową oraz korzenie kiełkujących chwastów i niszczą je przed wschodami. Działa również na chwasty do 2 liści właściwych w zależności od gatunku chwastu. Butisan® Star najskuteczniej zwalcza chwasty dwuliścienne w warunkach wyższego uwilgotnienia gleby.

 

  • Metazachlor (333 g/l) - związek z grupy chloroacetanilidów. Charakteryzuje się szerokim spektrum zwalczanych chwastów, włącznie z rumianowatymi, przetacznikami, gwiazdnicą i gatunkami jednoliściennymi.
  • Chinomerak (83 g/l) - związek z grupy kwasów chinolinokarboksylowych. Dodatkowa substancja biologicznie czynna, która szczególnie charakteryzuje się doskonałą aktywnością w stosunku do przytulii czepnej.

 

Elastyczność stosowania w terminie jesiennym

Produkt posiada szerokie okno aplikacji. Wyróżnia go to na tle herbicydów rekomendowanych tylko w terminie posiewnym, tj. do 3 dni po siewie. A także herbicydów do zastosowania tylko po wschodach rzepaku. Szerokie okno aplikacji Butisan® Star obejmuje trzy terminy:

 

  • Termin posiewny – bezpośrednio po siewie rzepaku na starannie uprawioną glebę (bez grud), tj. do 3 dni po siewie;
  • Termin wcześnie powschodowy – 4-7 dni po siewie;
  • Termin powschodowy – jesienią, kiedy chwasty znajdują się w fazie liścieni do fazy dwóch liści właściwych (przytulia czepna w fazie liścieni), a rośliny rzepaku mają co najmniej jedną parę liści.

 

Butisan® Star – doskonały partner do mieszanin

W celu zwiększenia skuteczności zwalczania lub poszerzenia spektrum zwalczanych chwastów Butisan® Star można stosować z herbicydami zawierającymi substancje czynne z innych grup chemicznych.

 

  • W stosowaniu bezpośrednio po siewie, można zastosować Butisan® Star w mieszaninie z produktem zawierającym chlomazon. Tutaj rekomendacja BASF wygląda następująco: Butisan® Star 1,5 l/ha + chlomazon w dawce 70 g s.cz/ha. Dodatek chlomazonu przy obniżonej dawce herbicydu Butisan® Star pozwoli zwiększyć skuteczność zwalczania: tobołków polnych, fiołka polnego, chabra bławatka, a także komosy białej, tasznika pospolitego czy przytuli czepnej.
  • W terminie posiewnym można skomponować również mieszaninę opartą o Butisan® Star w dawce 1,5 l/ha i Butisan Duo 400 EC w dawce 1,0 l/ha. Dodając Butisan® Duo, poszerzamy spektrum zwalczanych chwastów o bodziszki, zwiększając jednocześnie skuteczność zwalczania tobołków polnych, tasznika pospolitego czy maku polnego na stanowiskach z wyższą presją tych gatunków.
  • Można także stworzyć mieszaninę zbiornikową, w skład której wejdzie Butisan® Star w dawce 1,5 l/ha w połączeniu z herbicydem zawierającym aminopyralid, np. Navigator® w dawce 0,2 l/ha. Takie rozwiązanie jest także zaleceniem firmy BASF. Poszerza spektrum zwalczanych chwastów o chabra bławatka, fiołka polnego, komosę białą oraz zwiększa skuteczność zwalczania bodziszka drobnego i tobołków polnych.

 

butisan star w mieszaninach

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Osoba kupująca oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.

Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl