Caryx 240 SL 1l Basf regulator wzrostu

Dostępność: brak towaru
Cena: 180,00 zł 180.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BASF
Kod produktu: 03B1-33012

Opis

Caryx 1L

Caryx 240 to wszechstronny środek grzybobójczy do rzepaku ozimego do stosowania jesienią i wiosną. Preparat działa zapobiegawczo i interwencyjnie na grzyba, a jednocześnie jest regulatorem wzrostu i rozwoju rośliny. Caryx wpływa na silny przyrost korzeni, skraca łodygę, zwiększa liczbę rozgałęzień bocznych, a także liczbę równomiernie dojrzewających łuszczyn.

 

Główne atuty:

  • skuteczny oprysk na grzyba w rzepaku
  • minimalizuje straty i zwiększa plon
  • większa plenność łanu i równomiernie dojrzewające łuszczyny
  • wzmacnia roślinę i reguluje jej rozwój
  • uodparnia rzepak na zimę
  • zapewnia roślinie lepszy start na wiosnę
  • skuteczny w niskich temperaturach

 

Substancje aktywne:

210.0 g/l chlorek mepikwatu, 30.0 g/l metkonazol

 

Caryx 240 - zastosowanie, jakie grzyby w rzepaku zwalcza?

Caryx 240 to kompleksowe rozwiązanie, które zwalcza grzyba w rzepaku i reguluje wzrost rośliny, a także wzmacnia ją i zwiększa plenność uprawy oraz masę ziaren rzepaku. Zaleca się, aby preparat stosować jesienią do opryskiwania upraw rzepaku ozimego, co wzmocni i uodporni roślinę na zimę, a także zapewni jej lepszy start na wiosnę. Zabieg można wykonać także wiosną.

Caryx 240 to skuteczny preparat grzybobójczy, który zwalcza:

  • suchą zgniliznę kapustnych
  • czerń krzyżowych
  • szarą pleśń

 

Jakie uprawy?

Caryx 240 stosuje się w uprawach rzepaku ozimego i jarego.

 

Kiedy pryskać Caryx 240?

Preparat Caryx 240 można zastosować jesienią albo wiosną. W przypadku rzepaku ozimego jesienny oprysk na grzyba należy wykonać w fazie 4-6 liści rośliny (BBCH 14 – 16). Zabieg wiosenny wykonujemy w fazie wydłużania się pędu głównego.

 

Caryx 240 - temperatura stosowania.

Caryx 240 to preparat, który wykazuje dużą skuteczność i bezpieczeństwo stosowania w niskich temperaturach. Oprysk można wykonać w temperaturze powyżej 5 °C.

 

Jak stosować Caryx 240 - jakie dawki?

Preparat posiada formę koncentratu do rozpuszczania w wodzie. Oprysk należy wykonać przy użyciu opryskiwacza samobieżnego lub ciągnikowego, z ustawieniem oprysku średniokroplistego.

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl