Gallup Special 360SL 1L glifosat środek na chwasty
Opis
GALLUP SPECIAL 360 jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, w uprawie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i rzepaku ozimego, po zbiorze roślin uprawnych (ścierniska), w sadach jabłoniowych i na terenach nieużytkowanych rolniczo.
Zawartość substancji czynnej: glifosat w postaci soli izopropyloaminowej (związek z grupy aminofosfonianów) - 360 g/l (30,77%)
Gallup Special 360 jest dolistnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i nie zdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) Powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.
Chwasty wrażliwe:
W dawce 3 l/ha:
- Chwastnica jednostronna,
- Gwiazdnica pospolita,
- Samosiewy zbóż,
- Tasznik pospolity,
- Wiechlina roczna,
W dawce 4 l/ha:
- Fiołek polny,
- Jasnota biała,
- Jasnota różowa,
- Koniczyna biała,
- Kupkówka pospolita,
- Lucerna mieszańcowa,
- Maruna bezwonna,
- Perz właściwy,
- Pięciornik kurze ziele,
- Stokłosa płonna,
- Tymotka łąkowa,
W dawce 5 l/ha:
- Bodziszek drobny,
- Jaskier rozłogowy,
- Jasnota purpurowa,
- Jeżyna zwyczajna,
- Komosa biała,
- Łopian mniejszy,
- Marchew zwyczajna,
- Mniszek pospolity,
- Ostrożeń polny,
- Pokrzywa zwyczajna,
- Szczaw polny.
Chwasty średniowrażliwe:
W dawce 5 l/ha:
- Wierzbownica gruczołowata.
Chwasty odporne:
- Skrzyp polny.
Gallup Special 360 5L dawkowanie
Uprawa
Termin stosowania
Dawka
Zalecana ilość wody
Po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu zwalczania perzu właściwego i innych chwastów (ścierniska)
Środek stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej, a przed zastosowaniem środka nie przeprowadzać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu perz powinien osiągnąć wysokość 10-25 cm i wytworzyć co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny być mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe.
4 l/ha.
200-300 l/ha.
Jabłoń
Środek stosować w okresie od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów.
5 l/ha.
200-300 l/ha.
Tereny nieużytkowane rolniczo
Stosować na intensywnie rosnące chwasty.
Termin zabiegów:
– wiosną – w okresie intensywnego wzrostu roślin do fazy ich zakwitania
– jesienią – w przypadku konieczności przeprowadzenia jesiennych prac uprawowych i siewu.
5 l/ha.
100-300 l/ha.
Pola uprawne przed zbiorem zbóż - zwalczanie perzu oraz innych chwastów uniemożliwiających zbiór, desykacja
Środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy jego wilgotność wynosi 20-30 %, to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.
4 l/ha
200-300 l/ha.
Pola uprawne przed zbiorem rzepaku ozimego - zwalczanie perzu oraz innych chwastów uniemożliwiających zbiór, desykacja
Środek stosować, gdy wilgotność nasion wynosi (mierzona wilgotnościomierzem) poniżej 30 %. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.
4 l/ha
200-300 l/ha.
Okres karencji:
Pszenica ozima, jęczmień ozimy, rzepak ozimy – 14 dni
Jabłoń- nie dotyczy.
Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.