Maxim 025 FS 1L SYNGENTA - zaprawa do nasion o szerokim zastosowaniu

Dostępność: brak towaru
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Syngenta
Kod produktu: 935C-723B2

Opis

MAXIM 025 FS

MAXIM 025 FS 1L

To fungicyd w formie płynnego koncentratu o działaniu powierzchniowym, przeznaczony do zaprawiania w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw ciekłych i zawiesinowych ziarna siewnego pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego oraz żyta ozimego przed chorobami grzybowymi, zwłaszcza powodowanymi przez grzyby rodzaju Fusarium.

Zawartość substancji czynnej: fludioksonil (substancja z grupy fenylopiroli) - 25 g/l (2,38%)

Maxim 025 FS ma szeroką rejestrację pozwalającą na zaprawienie nie tylko zbóż, ale i nasion: grochu, fasoli, bobiku, łubinu, peluszki, soczewicy, ciecierzycy, soi i słonecznika przed chorobami grzybowymi

Maxim zwalczając fuzariozy skutecznie ogranicza wytwarzanie mykotoksyn

Produkcja zbóż jest podstawowym kierunkiem produkcji rolniczej w Polsce. Szacuje się, że w ostatnich latach zboża stanowiły około 74% powierzchni produkcji roślinnej. Tak duży udział powoduje większe zagrożenie chorobami fuzaryjnymi a tym samym zwiększa ryzyko skażenia produkowanych pasz i produktów żywnościowych przez mykotoksyny. Poziom zagrożenia jest monitorowany w przemyśle przetwórczym i nie może przekraczać określonych norm. Kluczowym czynnikiem staje się więc produkcja zbóż wolnych od mykotoksyn. Obecność mykotoksyn w ziarnie zbóż zależy głównie od warunków pogodowych i agrotechnicznych.

Maxim to strategiczne narzędzie w zintegrowanym programie ochrony zbóż przed mykotoksynami

Wyjątkowa skuteczność zaprawy nasiennej Maxim® przeciw Fusarium w zbożach redukuje początkowe zakażenie i pozwala na ograniczenie poziomu mykotoksyn w czasie zbiorów.

Pszenica ozima

pleśń śniegowa zbóż i traw, śnieć cuchnąca pszenicy, zgorzel siewek (fuzarioza siewek, septorioza siewek).

Pszenica jara

śnieć cuchnąca pszenicy, zgorzel siewek (fuzarioza siewek).

Pszenżyto ozime

pleśń śniegowa zbóż i traw, zgorzel siewek (fuzarioza siewek).

Żyto ozime

pleśń śniegowa zbóż i traw, głownia źdźbłowa żyta, zgorzel siewek (fuzarioza siewek).

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 200 ml /100 kg ziarna z dodatkiem 400 ml wody.

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl