Nawóz jesienny do trawników 1kg Florovit

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Florovit
Kod produktu: 8B9E-80191

Opis

NAWÓZ JESIENNY DO TRAWNIKÓW 1 KG

Intensywnie rosnąca trawa, wielokrotnie koszona w ciągu roku, pobiera z gleby duże ilości składników pokarmowych. Dlatego do uzyskania trwałej, zwartej darni i pięknej zieleni traw niezbędne jest ich systematyczne nawożenie od wczesnej wiosny do jesieni.

Florovit jesienny do trawników dostosowany jest do wymagań pokarmowych traw w okresie jesiennym oraz wczesnowiosennym i przeznaczony do wszystkich gatunków traw, szczególnie do trawników ozdobnych i reprezentacyjnych.

Niska zawartość azotu podana jesienią nie pobudza trawy do intensywnego wzrostu, natomiast przedłuża wegetację roślin i wpływa na ładny wygląd trawnika do późnej jesieni. Wysoka zawartość potasu i żelaza zwiększa odporność roślin na choroby oraz przyczynia się do lepszego ich przezimowania.

 

Podlewanie

Podlewanie trawnika należy wykonać jeśli gleba przeschnie na głębokość 3 cm. Młode trawniki oraz trawniki na glebach lżejszych należy podlewać często małymi dawkami, starsze rzadziej i większymi dawkami. Prawidłowe podlewanie nawilża ziemię do głębokości 10-5 cm. Nieskuteczne, a wręcz szkodliwe dla trawników jest podlewanie, które nawilża ziemię do głębokości 1-2 cm.

Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

 

Sposób i termin stosowania:

Jesień - Nawóz należy zastosować w drugiej połowie sierpnia oraz powtórnie na przełomie września i października  30--40 g na 1 m2. Nawóz należy rozsypać równomiernie na całej powierzchni trawnika po uprzednim skoszeniu trawy.

Wiosna -  Nawóz należy zastosować wczesną wiosną, tuż przed ruszeniem wegetacji traw, w dawce 30-40 g na 1 m2.

Nie należy stosować nawozu w czasie silnego nasłonecznienia i podczas silnego wiatru. Jeżeli w najbliższych godzinach po nawożeniu nie jest spodziewany deszcz, trawnik należy obficie podlać.

Jedna łyżka stołowa zawiera około 15 g nawozu.

 

Skład nawozu:

NAWÓZ WE Nawóz NPK (S0,) 4,4- 5,2- 19,0 (25,0) z żelazem.

4,4% (N) azot całkowity; 2,2% (N) azot azotanowy; 2,2% (N) azot amonowy; 5,2% (P,0,) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,4% (P,0,) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 19,0% (K,0) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 25,0% (SO,) trójtlenek siarki całkowity; 6,00% (Fe) żelazo całkowite.

FLO-0020

PRZECHOWYWAĆ W SUCHYM POMIESZCZENIU W ORYGINALNYCH ZAMKNIĘTYCH OPAKOWANIACH.

Nawóz może powodować brunatne plamy na elementach betonowych, ceramicznych i kamiennych. W przypadku rozsypania nawozu (w szczególności na wyżej wymienione powierzchnie) należy go niezwłocznie zebrać, a pozostałość zmyć wodą.

Działa drażniąco na oczy. Działa drażniąco na skórę. Może powodować reakcję alergiczną skóry. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę, Chronić przed dziećmi. Stosować rękawice ochronne / odzież ochronną / ochronę oczu /ochronę twarzy. Dokładnie umyć ręce po użyciu.

W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady / zgłosić się pod opiekę lekarza.

W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: Umyć dużą ilością wody z mydłem. Unikać wdychania pyłu. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub wysypki: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Zawiera siarczan żelaza.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl