REXADE + ESTERONE PAK 50g, na 1ha

Dostępność: brak towaru
Cena: 155,00 zł 155.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Corteva
Kod produktu: 5BF0-88167

Opis

REXADE + ESTERONE PAK - 1 ha

To rozwiązanie herbicydowe które jednym cięciem likwiduje najczęściej występujące chwasty jedno i dwuliścienne takie jak miotła zbożowa, owies głuchy, bodziszki, dymice, przytulię czepną i chaber bławatek. 

Korzyści :

  1. Wszystko w jednym zabiegu : zwalcza miotłę zbożową i owies głuchy oraz komplet chwastów dwuliściennych
  2. Szybkość zwalczania chwastów: zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje już w ciągu kilku godzin po zabiegu a widoczne objawy działania pojawiają się już w ciągu kilku dni od aplikacji.
  3. Brak ograniczeń dla płodozmianu uprawianych roślin następczo po zbiorze zbóż, jedynie w przypadku bardzo wrażliwych roślin następczych, takich jak soja, koniczyna, soczewica, słonecznik wysiewanych jesienią po zbiorze zbóż, zalecana jest orka przed siewem tych roślin,
  4. Bez ograniczeń dla gospodarki słomą.

REXADE

Zawartość substancji czynnych:

florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 100 g/kg (10 %)

halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) - 104,23 g/kg (10,42 %)

piroksysulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 240 g/kg (24,0%).

Substancje niebezpieczne niebędące substancjami czynnymi: klokwintocet.


 

1.OPIS DZIAŁANIA HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej (WG), Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne piroksysulam i florasulam zaliczane są do grupy B, a substancja czynna halauksyfen metylu do grupy O.
 
2.DZIAŁANIE NA CHWASTY Środek pobierany przez liścienie i liście, a następnie szybko przemieszczany w całych roślinach. Środek zawiera substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania. Substancje czynne piroksysulam i florasulam blokują działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, a substancja czynna halauksyfen metylu powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto, środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Po zabiegu chwasty wrażliwe przestają rosnąć, następnie pojawiają się deformacje liści i łodyg oraz chlorozy (żółknięcie), prowadzące do nekroz i zamierania chwastów.Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania w zależności od gatunku chwastu pojawiają się w ciągu kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Najszybszy i najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w trakcie intensywnego wzrostu. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 6-10 liści. Środek zwalcza przetacznika perskiego oraz fiołka polnego do fazy pąków kwiatowych. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5ºC) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza wszystkie chwasty wrażliwe, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5ºC. 
 

ZWALCZANE CHWASTY 

Chwasty

Rexade 50 g + Esteron 0,5 l

chaber bławatek

+++

 

Rexade 50 g + adjuwant

dymnica pospolita

+++

bodziszek drobny*

+++

fiołek polny

+++

gwiazdnica pospolita

+++

jasnota purpurowa

+++

mak polny

+++

maruna nadmorska (bezwonna)

+++

miotła zbożowa

+++

niezapominajka polna

+++

ostróżeczka polna

+++

owies głuchy

+++

przetacznik bluszczykowy

+++

przetacznik perski

+++

przytulia czepna

+++

rumian polny

+++

samosiewy rzepaku

+++

tasznik pospolity

+++

tobołki polne

+++

 

*na podstawie badań własnych na terenie Polski
 
 
 

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Osoba kupująca oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.

Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Dane techniczne

Zastosowanie pszenica ozima

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl