Safari DuoActive 78,5 WG 1KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 799,00 zł 799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: FMC
Kod produktu: D6D5-78546

Opis

Safari Duoactive 78,5WG 1Kg FMC

Środek chwastobójczy
Substancja aktywna: lenacyl 714 g/kg, triflusulfuron metylowy 71,4g/kg
Sposób działania: Herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (WG) do sporządzania zawiesiny wodnej.
Stosowanie: Środek stosowany do zwalczania chwastów w buraku cukrowym i pastewnym

Herbicyd selektywny przeznaczony do zwalczania chwastów z buraku cukrowym i pastewnym.

Działanie na chwasty:

Środek zawiera dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania. Lenacyl zaliczany jest do inhibitorów fotosyntezy blokujących przepływ elektronów w fotosystemie II. Lenacyl pobierany jest głównie przez korzenie, częściowo przez liście. Pierwsze objawy działania tej substancji to chlorozy na dolnych liściach, następnie nekrozy i zamieranie chwastów w fazie wschodów, ewentualnie brak wschodów chwastów. Najefektywniejsze działanie lenacylu ma miejsce na glebach wilgotnych, dobrze uprawionych, bez pozostałości resztek roślinnych. Triflusulfuron metylu zaliczany jest do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS), co prowadzi do blokowania biosyntezy aminokwasów rozgałęzionych, a tym samym do zaburzeń w biosyntezie białek, a w efekcie zahamowania wzrostu i rozwoju chwastów. Triflusulfuron metylu pobierany jest głównie przez liście i szybko przemieszczany w roślinie. Objawy działania tej substancji czynnej takie jak, przejaśnienia, żółknięcie, nekrozy, a dalej brązowienie liści wrażliwych chwastów występują w ciągu kilku dni. Środek stosować na chwasty od ich wschodów do fazy 2 liści właściwych.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

Chwasty wrażliwe: tobołki polne, przytulia czepna
Chwasty średniowrażliwe: fiołek polny, komosa biała

Sporządzanie cieczy użytkowej:
Ciecz użytkową przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć (wymieszać).
Odmierzoną ilość środka wsypać bezpośrednio do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Uzupełnić wodą do potrzebnej ilości ciągle dokładnie mieszając. Następnie wyłączyć mieszadła, dodać odmierzoną ilość adiuwanta Trend 90 EC. Po zamknięciu zbiornika (ew. włączeniu inżektora) uruchomić mieszadła hydrauliczne. Ciecz użytkową środka sporządzić bezpośrednio przed użyciem.
W przypadku przerw w opryskiwaniu przed przystąpieniem do pracy dokładnie wymieszać ciecz użytkowa w zbiorniku opryskiwacza.

 

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Osoba kupująca oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.

Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

"

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl