Toprex 375SC 1L SYNGENTA , środek na skracanie rzepaku

Dostępność: brak towaru
Cena: 342,00 zł 342.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Syngenta
Kod produktu: C5F7-818A7

Opis

 

TOPREX 375 SC — preparat regulujący wzrost i oprysk na grzyba w rzepaku ozimym.

Toprex 375 SC to preparat o kompleksowym działaniu — grzybobójczym i regulującym wzrost rośliny. Środek można stosować jesienią i wiosna w do ochrony i zwalczania najgroźniejszych chorób grzybowych w rzepaku, a także w celu wzmocnienia kondycji rośliny i regulacji jej wzrostu. Preparat zapewnia m.in. mocniejsze ukorzenienie, krótsze łodygi oraz równomierne pakowanie i kwitnienie.

 

Główne atuty:

  • kompleksowe działanie
  • skuteczna ochrona przeciw grzybowi w rzepaku
  • skuteczne zwalczanie groźnych dla uprawy chorób grzybowych (zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń)
  • regulacja wzrostu i wzmocnienie pędów rośliny
  • antywylegacz — niższe łodygi
  • możliwość mieszania z mikroelementami i z większością insektycydów
  • zwiększenie plenności uprawy

 

Substancje czynne:

difenokonazol (związek z grupy triazoli)

paklobutrazol (związek z grupy triazoli)

 

TOPREX 375 SC — zastosowanie, jakie choroby grzybowe zwalcza?

Toprex 375 SC stosuje się w celu regulacji i wzmocnienia uprawy rzepaku. Preparat reguluje kluczowe parametry, które wpływają na plenność plonu — jest to wzmocnienie i uodpornienie rośliny, wydłużenie i pogrubienie szyjki korzenia, a także skrócenie łodygi (przeciwdziałanie wyleganiu). Środek ma również działanie zapobiegawcze i interwencyjne — chroni uprawę rzepaku przed chorobami grzybowymi, a także je zwalcza. Produkt ma formę koncentratu do rozrabiania w wodzie. Jest przeznaczony do stosowania w opryskiwaczach polowych — ciągnikowych lub samobieżnych z ustawionym opryskiem drobnokroplistym.

Toprex 375 SC chroni rzepak przed:

  • suchą zgnilizną kapustnych
  • czernią krzyżowych
  • szarą pleśnią

 

Jakie uprawy?

Toprex 375 SC to preparat do stosowania w uprawie rzepaku ozimego.

 

Kiedy pryskać TOPREX 375 SC?

Produkt można zastosować w dwóch terminach — jesienią lub wiosną. Jesienny zabieg na grzyba w rzepaku należy wykonać po wschodach rośliny w stadium 4 - 6 liści. Wiosną zabieg należy wykonać w fazie wzrostu pędu głównego do fazy pąka zielonego.

 

TOPREX 375 SC — temperatura stosowania.

Do wykonania zabiegu rekomenduje się temperaturę powyżej 10°C.

 

Jak stosować TOPREX 375 SC — jakie dawki?

Toprex 375 SC stosujemy jesienią lub wiosną. Zalecana dawka do zabiegu jesiennego to 0,3 l/ha rozrobione w 200-400 l wody /ha. Do zabiegu wiosennego należy zastosować dawkę 0,5 l/ha rozrobione w 200-400 l wody /ha.

 

Uwaga!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl