Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów

Środki ochrony roślin sklep online

0
Środki ochrony roślin sklep online

Agroapteka. pl to sklep online, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do efektywnej uprawy, a także hodowli zwierząt. W naszej ofercie posiadamy środki ochrony roślin renomowanych firm tj. BAYER, Syngenta, czy też Basf.

Środki ochrony roślin sklep online

Herbicydy

Herbicydy to preparaty do zwalczania chwastów. Wykorzystuje się je w uprawach polowych, a także w ogrodach i ogródkach warzywnych. Herbicydy stosujemy w formie oprysku, który może działać układowo, czyli wnikać do układu rośliny, hamując jej rozwój i wyniszczając ją od środka lub kontaktowo, czyli niszcząc tylko fragmenty, który miały kontakt z opryskiem.

Opryski na chwasty mogą także mieć działanie selektywne lub totalne. W pierwszym przypadku niszczą tylko wybrane gatunki chwastów, w drugim zaś każdy rodzaj zieleni. Stosując herbicydy należy pamiętać, aby zabieg odchwaszczania przeprowadzać w optymalnych warunkach, uwzględniając fazy rozwojowe chwastów i roślin uprawnych, porę roku, temperaturę i wilgotność.

Fungicydy

Fungicydy to środki ochrony roślin przeznaczone do zwalczania chorób grzybowych w uprawach tj. zboża, rzepak, burak cukrowy, kapusta lub kalafior. Preparaty do zwalczania grzyba działają zarówno profilaktycznie — chroniąc roślinę przed zachorowaniem, jak i interwencyjnie — hamując proces zakażenia grzybem, a także niszcząc jego zarodki. Większość fungicydów ma także działanie stymulujące i regulujące wzrost rośliny. Opryski te działają kompleksowo, wzmacniając kluczowe części rośliny, które przyczyniają się do plenności plonu. Wiele z preparatów tej grupy to także antywylegacze.

Insektycydy

Insektycydy to substancje, które wykorzystuje się w zwalczaniu owadów żerujących na roślinach uprawnych, ozdobnych, ogrodowych, a także sadowniczych. Opryski na owady mogą działać na kilka sposobów — żołądkowo, kontaktowo, gazowo lub łącznie.

Regulatory wzrostu

Regulatory wzrostu to preparaty, które sterują wzrostem i rozwojem roślin — mogą go przyspieszać lub hamować. Są one wykorzystywane m.in. do uzyskania np. krótszych łodyg w zbożach, dzięki czemu zapobiegają wyleganiu uprawy. Regulatory wzrostu również wzmacniają roślinę i stymulują do lepszego rozwoju określonych elementów np. korzenia, kłosa, czy też liści. Głównym celem stosowania preparatów tego rodzaju jest zwiększenie jakości i wysokości plonu.

Środki ochrony roślin sklep online — dlaczego warto zamawiać opryski przez internet?

Kupno środków ochrony roślin online to najwygodniejsza i najbardziej opłacalna forma zakupów, w trakcie której możemy dowolnie modyfikować koszyk, porównać ceny, a także dokładnie zapoznać się z opisem i przeznaczeniem danego preparatu. Oszczędzasz również czas, gdyż zakupy w naszym sklepie możesz robić z każdego miejsca (także z pola ;)) za pomocą smartfona, a my zamówione produkty dostarczamy prosto do Twojego gospodarstwa.

W razie pytań nasz dział obsługi jest zawsze gotowy do pomocy. Na klientów naszego sklepu online zawsze czekają atrakcyjne promocje i oferty specjalne.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 734 406 747
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl